کار با ابزارک در وردپرس

ابزارک‌‌ها یکی از ابزارهای مهم و بسیار کاربردی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستند. ابزارک‌‌ها را می‌‌توان به عنوان ویجت‌‌هایی معرفی کرد که باعث می‌‌شوند تا وب‌سایت شما تبدیل به یک وب‌سایت حرفه‌‌ای شود. اگر شما به عنوان یک طراح سایت به تازگی کار با وردپرس را آغاز کرده باشید، این احتمال وجود دارد که نتوانید از امکاناتی که ابزارک‌‌ها می‌‌توانند به وب‌سایت شما اضافه کنند، به‌درستی استفاده کنید.

لازم است تا به این مورد اشاره کنیم که کار با ابزارک‌‌ها بسیار ساده است و کمک می‌‌کند تا بتوانید برخی از امکانات مورد نظر برای طراحی سایت حرفه‌‌ای را بدون انجام هیچ‌‌گونه برنامه نویسی در اختیار داشته باشید.

ابزارک وردپرس در کجا قرار دارند؟

برای اینکه بتوانید به ابزارک‌‌ها دسترسی داشته باشید، در ابتدا باید وارد بخش مدیریت سایت و یا همان پیشخوان شوید. سپس از منوی پیشخوان بر روی گزینه نمایش کلیک کنید تا زیر‌منوهای آن نمایان شود. از این قسمت می‌‌توانید به بخش ابزارک‌‌ها دسترسی داشته باشید.

با ورود به بخش ابزارک‌‌ها به سادگی می‌‌توانید امکانات مورد نیاز خود را برای داشتن یک وب‌سایت حرفه‌‌ای مشاهده کنید. در این بخش می‌‌توانید تنها با کشیدن و رها کردن، ابزارک مورد نظر و امکانات جدیدی را به صفحات وب‌سایت خود اضافه کنید.

دقت داشته باشید که تمام ابزارک‌‌ها در سمت راست صفحه قرار دارند و برای اضافه کردن آنها به صفحات وب‌سایت تنها کافی است که ابزارک مورد نظر را بکشید و در سمت راست صفحه رها کنید.

ابزارکها شامل چه امکاناتی هستند؟

ابزارک‌‌‌‌های وردپرس شامل ابزارهای حرفه‌‌ای و کاربردی هستند که به طراحان سایت کمک می‌‌کنند تا بتوانند یک وب‌سایت حرفه‌‌ای طراحی کنند. برخی از این ابزارک‌‌ها شامل امکانات زیر هستند:

  • ایجاد کادر جستجو در سایت
  • ایجاد تقویم
  • ایجاد کادر بازدید و نمایش کاربران آنلاین
  • ایجاد کادر نوشته‌‌های اخیر و بسیاری از امکانات دیگر

البته در زمان استفاده از ابزارک‌‌ها باید به این مورد توجه داشته باشید که با توجه به نوع قالبی که انتخاب کرده‌‌اید ممکن است امکان استفاده از برخی ابزارک‌‌ها وجود نداشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌‌شود در زمان انتخاب قالب برای یک وب‌سایت وردپرسی، به امکانات قابل اجرا بر روی آن توجه داشته باشید.

چگونه میتوان ابزارک را در وردپرس حذف کرد؟

در بسیاری از موارد این احتمال وجود دارد که کاربران بخواهند یک ابزار خاص را از صفحه مورد نظر خود حذف کنند. برای حذف ابزارک‌‌ها تنها نیاز است تا بر روی ابزارک مورد نظر، از لیست ابزارک‌‌ها کلیک کنید. سپس گزینه پاک کردن را انتخاب کنید. گزینه پاک کردن با رنگ قرمز نمایش داده می‌‌شود. به همین دلیل نیازی نیست که زیاد به دنبال گزینه حذف و پاک کردن بگردید.

همچنین در بخش ابزارک‌‌ها یک گزینه غیر‌فعال کردن وجود دارد که به کاربران این امکان را می‌‌دهد تا در صورت نیاز برای یک مدت زمان مشخص، ابزارک مورد نظر خود را غیرفعال کنند. و در صورت نیاز دوباره آن را فعال کنند.

به این مورد توجه داشته باشید که اغلب برای اینکه بتوانید از امکانات یک وب‌سایت وردپرسی استفاده کنید نیاز است تا به صورت دائم امکانات و وردپرس را بروز‌رسانی کنید. همچنین برای اینکه ابزارک‌‌ها تا همیشه عملکرد صحیح داشته باشند، توصیه می‌‌شود تا بروزرسانی وب‌سایت را در زمان مشخص انجام دهید.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا