مدیریت دیدگاه یا نظرات در وردپرس

همه وب‌سایت‌‌های وردپرسی در زیر نوشته‌‌های خود، بخشی به نام دیدگاه دارند. این بخش به مخاطبان سایت کمک می‌‌کند تا بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را از طریق آن، برای مدیران سایت ارسال کنند. به همین دلیل نیاز است تا شما به عنوان یک مدیر سایت با بخش‌‌های مختلف دیدگاه‌‌ها یا نظرات وردپرس آشنا شوید.

بخش دیدگاه چه ویژگیهایی دارد؟

به طور کلی این بخش از وب‌سایت می‌‌تواند قابلیت‌‌های زیادی داشته باشد که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

ارتباط با مخاطبان

بخش ارسال دیدگاه می‌‌تواند به عنوان یک کانال ارتباطی میان مدیران سایت و مخاطبان عمل کند. همچنین کمک می‌‌کند تا مخاطب با مدیران سایت تبادل نظر داشته و حس مثبتی را تجربه کند.

گرفتن باز خورد

اینکه شما بتوانید راهی پیدا کنید که از طرف مخاطبان خود بازخورد‌‌های مثبت و یا حتی منفی دریافت کنید، می‌‌تواند تأثیر بسیاری بر روند موفقیت کسب و کار شما داشته باشد. نظر کاربران می‌‌تواند به عنوان یک نقشه راه برای یک کسب و کار عمل کند، در نتیجه شما با بررسی بخش نظرات و دیدگاه‌‌ها می‌‌توانید بازخوردهای مخاطبان را دریافت و پیگیری کنید.

بهبود وضعیت سئو

تحقیقات صورت گرفته در زمینه سئو نشان می‌‌دهد که ارسال نظرات کاربران می‌‌تواند به عنوان بروزرسانی محتوا در نظر گرفته شود و تأثیر مثبتی بر وضعیت سئوی وب‌سایت داشته باشد.

دیدگاه وردپرس شامل چه بخشهایی است؟

بخش دیدگاه در پیشخوان وردپرس قرار دارد و با کلیک کردن بر روی آن می‌‌توانید تمام دیدگاه‌‌های ثبت شده را مشاهده کنید. دیدگاه‌‌ شامل بخش‌های زیر است:

همه

در این بخش شما می‌‌توانید تمام دیدگاه‌‌های دریافت شده را مشاهده کنید و بر اساس نوع پیام، آنها را تأیید و در وب‌سایت منتشر کنید.

خودم

گاهی ممکن است مدیران سایت به پیام‌‌های دریافتی پاسخ دهند. در این قسمت می‌توانید ‌‌پاسخ‌‌های ارسالی را توسط مدیر سایت مشاهده کنید.

در انتظار تأیید

در این قسمت پیام‌‌هایی وجود دارند که هنوز توسط ادمین وب‌سایت تأیید نشده است.

تأیید شده

پس از اینکه مدیر سایت پیام‌‌های دریافتی را تأیید کرد، پیام به بخش تأیید شده‌‌ها منتقل می‌شود. در نتیجه برای دیدن پیام‌‌های تأیید شده باید به این منو مراجعه کنید.

جفنگ

جفنگ همان پیام‌‌های اسپم هستند که نیازی نیست در وب‌سایت منتشر شوند که می‌‌توان آنها را به زباله‌دان منتقل کرد.

زباله دان

وقتی یک دیدگاه در وردپرس را حذف میکنید، به قسمت زباله‌دان میرود. زباله‌دان این امکان را برای کاربران وردپرس فراهم کرده است تا در صورت نیاز بتوانند پیام مورد نظر خود را بازیابی کنند. همچنین این امکان وجود دارد که با انتخاب گزینه خالی کردن زباله‌دان، پیام‌‌های موجود در آن را بتوان حذف کرد.

متاسفانه بسیاری از مدیران سایت به بخش نظرات توجهی ندارند، اما نیاز است تا به این مورد دقت داشته باشید که عدم ایجاد ارتباط با مخاطبان و بروز‌رسانی پیام‌‌های دریافتی می‌‌تواند علاوه بر کاهش تعداد بازدید کننده، رتبه وب‌سایت آنها را در گوگل کاهش دهد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز
[تعداد امتیازها 1 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا