از سایت ساز استفاده کنیم یا سایت اختصاصی بسازیم؟

مقدمه

با توجه به اینکه این روزها بسیاری از کسب و کارها به دنبال ساخت و راه‌اندازی وب سایت هستند، ابزارهای متعددی به وجود آمده است تا به آنها کمک کند در بازه زمانی بسیار کوتاهی وب سایت خود را راه‌اندازی کنند.

در گذشته طراحی وب سایت یک فعالیت کاملاً تخصصی بود و به دانش تخصصی نیاز داشت. به همین دلیل طراحی سایت هزینه نسبتاً بالایی داشت، در نتیجه بسیاری از کسب و کارها از ساخت آن صرف نظر می‌کردند، اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در دنیای وب، این امکان به وجود آمد تا افراد بتوانند بدون دانش تخصصی و هزینه کمتر، اقدام راه‌اندازی وب سایت کنند.

نخستین ابزاری که برای طراحی سایت از گذشته تاکنون مورد استفاده است، طراحی سایت با برنامه نویسی است، که به دلیل داشتن هزینه بالا هر کسی قادر پرداخت هزینه آن نخواهد بود.

در حال حاضر سه راه وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید با هزینه‌ای بسیار کمتر وب سایت خود را راه‌اندازی کنید.

از سایت ساز استفاده کنیم یا سایت اختصاصی بسازیم؟
از سایت ساز استفاده کنیم یا سایت اختصاصی بسازیم؟

طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی

برای کارهای خاص مانند وب سایتی شبیه به دیجی‌کالا یا اپلیکیشن‌های موبایل بهتر است که همه چیز را به صورت اختصاصی برنامه نویسی کرد و از مدیریت محتواها مانند وردپرس استفاده نکرد.

مزایای برنامه نویسی اختصاصی

برنامه نویسی اختصاصی تقریباً امنیت بیشتری دارد. می‌توان خیلی بهتر سایت را توسعه داد و همه نوع امکاناتی را به سایت اضاف کرد. معمولاً ساختار بهتری دارند.

معایب برنامه نویسی اختصاصی

نیاز به دانش برنامه نویسی دارد. شاید نیاز باشد که چند نفر برنامه نویس را استخدام کنید که باید حقوق و بیمه پرداخت کنید. اگر بخواهید برون‌سپاری کنید، ممکن است آن تیم برنامه نویس توسعه سایت را در آینده انجام ندهد. هزینه راه‌اندازی بالایی دارد.

طراحی سایت با وردپرس

یکی از ابزارهای بسیار پُرطرفدار در دنیای وب و طراحی سایت، سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) هستند، که شناخته شده‌ترین آنها وردپرس نام دارد.

می‌توان گفت که وردپرس توانست تحول بسیار بزرگی در زمینه طراحی وب سایت ایجاد کند، زیرا این امکان برای برخی از افراد به وجود آمد که بدون داشتن آشنایی با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب، بتوانند یک وب سایت کامل طراحی کنند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد دارید تا از وردپرس به صورت کاملاً حرفه‌ای استفاده کنید، نیاز است تا کمی با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب مانند PHP و HTML و CSS آشنا باشید.

مزایای طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت با وردپرس مزایای دارد که برخی از آنها به شرح زیر است:

  • سرعت بسیار بالا در راه‌اندازی
  • طراحی سایت کاملاً حرفه‌ای
  • دارای قالب‌های فراوان
  • دارای افزونه‌های فراوان برای اضاف کردن امکانات به سایت
  • طراح سایت به صورت کاملا مستقل
  • امکان اضافه کردن امکانات مورد نیاز با کمک افزونه‌ها

معایب طراحی سایت با وردپرس

وردپرس خیلی برای سایت‌های بزرگ و خاص مناسب نیست.

طراحی سایت با سایت ساز

سایت سازها ابزارهایی در زمینه طراحی سایت هستند که کار کردن با آنها ساده‌تر از وردپرس است. سایت سازها را می‌توان به عنوان راهکار ارزان‌تری نسبت به سایر روش‌ها معرفی کرد. به طور معمول کسب و کارهای نوپا یا همان استارتاپ‌ها به دلیل عدم قطعیت در ادامه فعالیت و داشتن محدودیت در پرداخت هزینه‌های جانبی، تمایل بیشتری به طراحی سایت با سایت ساز دارند. البته بسیاری از استارتاپ‌ها، وردپرس را به سایت سازها ترجیح می‌دهند.

مزایای طراحی سایت با سایت ساز

سایت‌سازها نیاز به هیچ‌گونه دانش برنامه نویسی ندارند. قالب‌هایی دارند که می‌توانید با یک کلیک آنها را انتخاب کنید تا ظاهر سایت شما آماده شود اما نسبت به وردپرس قالب کمتری دارند. در نتیجه بسیار سریع می‌توانید سایت خود را راه‌اندازی کنید.

معایب طراحی سایت با سایت ساز

سایت سازها محدودیت در اضافه کردن برخی از امکانات به وب سایت دارند. مالکیت 100% وب سایت خود را ندارید و همه چیز دست شرکتی است که سیستم سایت ساز را در اختیار شما گذاشته است. نمی‌توانید سایت‌های حرفه‌ای با آن راه اندازی کنید. هزینه تمدید سایت سازها زیاد است ولی وردپرس هزینه تمدید ندارد.

نتیجه‌گیری

در صورتی که قصد دارید تا سایتی با طول عمر بالا و عدم وابستگی به شرکت ارائه دهنده سرویس طراحی کنید، بهتر است تا از ابزارهای دیگری به غیر از سایت ساز، برای راه‌اندازی وب سایت استفاده کنید. به عنوان مثال شرکت‌هایی که تصمیم دارند تا به صورت حرفه‌ای فعالیت کنند، و یا افرادی که می‌خواهند فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنند، بهتر است از سایر روش‌های طراحی سایت مانند، طراحی با وردپرس و یا طراحی سایت به صورت شخصی سازی شده با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب، استفاده کنند.

سایت سازها یک راهکار ساده، سریع و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی برای راه‌اندازی سایت هستند اما محدودیت‌هایی دارند.

در صورتی که نیاز به وب سایت حرفه‌ای برای کارهای خاص دارید، بهتر است آن را به صورت اختصاصی برنامه نویسی کنید و از وردپرس یا سایت سازها استفاده نکنید.

نیاز به طراحی سایت دارید؟

اگر نیاز به راه‌اندازی سایت به صورت برنامه نویسی اختصاصی یا با وردپرس دارید، ما صمیمانه آماده راه اندازی سایت شما هستیم. برای مشاوره رایگان می‌توانید از اینجا با ما تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید. سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها 5 عدد و میانگین امتیازها 5]

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

طراحی سایت
سایت اختصاصی بسازیم یا از سایت‌سازها استفاده کنیم؟
سایت اختصاصی بسازیم یا از سایت‌سازها استفاده کنیم؟
بالا